CE SPUN PĂRINȚII

“Să ai copilul fericit, cred că este cel mai bun lucru.

Fericit va fi cu siguranță dacă este sănătos, dar și când îl vezi cum abia  așteaptă următoarea dimineață pentru a o întâlni pe Angi sau să-i spună nu  știu ce secret bunului său prieten sau cu care să facă schimb de mașinuțe.

Când am vizitat grădiniță fluturașilor mov, am avut o senzație  de ACASĂ și am fost convinsă că și fiul meu o să se simtă confortabil aici.

Comunicarea, curățenia, organizarea sunt câteva din punctele forte.

Prin mail-uri, telefoane, întâlniri directe, tu ca părinte poți ști cât a  mâncat și ce, cum a dormit, cum se joacă, cum se înțelege cu colegii de grupă și cum să-și facă prieteni.

Prin organizarea de lecții deschise poți observa evoluția reală de fiecare  dată a fluturașilor noștri.

Am venit cu mare plăcere să o întâlnim pe Dana la primire în fiecare  dimineață, să mai învățăm ceva nou de la Angi, să mai discutăm una alta cu  doamna Melania sau Cami.

Noi anul viitor vom merge la școală, dar cu mare drag ne vom gândi la GRĂDI!!

Irina Iacob

Gradinita Butterfly - Educatie cu drag

„În câteva cuvinte aș spune despre echipa BUTTERFLY (Aviației) așa:

Dăruiesc            BUCURIE,

Dăruiesc           IUBIRE,

Sunt                    TALENTAȚI,

Sunt                    TINERI,

Au                  ENERGIE,

Au                       RESPECT,

Sunt                    FRUMOȘI,

Sunt o        FAMILIE,

and              THESMILE EVERY DAY!„

Mama lui Răzvanel- Mihaela Moldovan

„Am început colaborarea cu Butterfly când băiețelul meu avea 3 ani. Pentru că am fost foarte mulțumită pe tot parcursul grădiniței, am decis să continuăm la Școala Butterfly, deși aveau doar un an de când funcționau. A fost foarte bine. Între timp s-a construit o clădire dedicată școlii, iar noi am ajuns la clasa I. Suntem foarte fericiți, o iubim pe doamna învățătoare, dar și pe restul profesorilor și personalul de îngrijire.

Mulțumim Echipei Butterfly!”

Olga Balint, mămica lui Edi.

Gradinita Butterfly - Educatie cu drag